PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

Przygotowanie

Propolis używa się w formie roztworu ze spirytusem lub maści.

 

Sporządzanie roztworu etanolowego:

Robi się go najczęściej w stężeniu, 4% lub 8% .   Do sporządzenia roztworu 4% bierze się 20 gram propolisu (dla 8% -40 gram ), 350ml  czystego spirytusu oraz 15o ml wody. Wodę dodajemy po to aby uzyskać spirytus w stężeniu 70%. Propolis (rozdrobniony) zalewamy w szklanym naczyniu i pozostawiamy w temperaturze pokojowej na około 2 tygodnie, codziennie wstrząsając naczyniem. Następnie  na jedną dobę roztwór wstawiamy do lodówki i schłodzony przesączamy przez bibułę, watę lub gazę do butelki z ciemnego szkła. W ten sposób uzyskujemy roztwór wolny od osadów woskowych.

Sporządzanie maści:

I sposób:

W celu jej przygotowania  należy  oprócz propolisu zakupić wazelinę kosmetyczną . Wazelinę rozpuszcza się w kąpieli wodnej razem z pokruszonym kitem pszczelim i miesza do czasu uzyskania jednolitej substancji. Tak uzyskany preparat warto przetrzeć przez sito, aby pozbyć się ewentualnych grudek. Po ostygnięciu maść jest gotowa do zastosowania. Należy pamiętać, że zawartość propolisu nie powinna przekraczać 30 procent.

II sposób:

W drugim sposobie zamiast propolisu w formie surowca stosujemy roztwór ze spirytusem w proporcji : 2 cześci wazeliny – 1 część roztworu. Reszta czynności przebiega tak jak w powyższym  I sposobie.

 

 

sklep z produktami pasieki

Pierzga - zbliżenie

Sklep oferta

Sklep z produktami pasieki

Zapraszamy.

Archiwa

Kategorie