PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

O Nas.

1994. – rok założenia pasieki

Nasza rodzinna pasieka  położona jest na czystych terenach
Suwalszczyzny w miejscowości  Raczki przez którą przepływa  słynna rzeka
Rospuda – obszar chroniony NATURA 2000.

received_1065260014003113Pszczoły otoczone są naszą szczególną opieką, a dzięki bogatej  bazie pożytkowej w dolinie rzeki odwdzięczają się nam zdrowym i pysznym miodem – docenianym przez wielu klientów.
Przygoda z pszczołami rozpoczęła się od zakupu pierwszych 3  uli jeszcze w czasach szkoły podstawowej.  Życie rodziny pszczelej, jej specyficzne zachowania i  struktura społeczna były dla mnie fascynujące i stały się motorem  przez szereg lat do poszerzania wiedzy w tym zakresie  i powiększania pasieki.

Z wykształcenia jestem inżynierem ochrony środowiska i poniekąd pełnie misję związaną z moim zawodem.

 

20200509_125505-min-minObecnie razem z Żoną prowadzimy Gospodarstwo pasieczne  liczące 195 rodzin pszczelich w ulach warszawskich poszerzanych  usytuowane na 8 pasieczyskach (Suwalszczyzna i Mazury) Naszym głównym profilem jest produkcja miodów odmianowych oraz pierzgi. Dlatego też spora część naszych uli stanowi pasiekę wędrowną- przewożone są na różne pożytki np. plantację malin.

 

 

 

Od  18 lat zajmujemy się również hodowlą matek pszczelich i produkcją odkładów. Podstawę naszej hodowli stanowi pszczoła Carnica Celle. Materiał   hodowlany sprowadzamy „ u źródeł” z Instytutu Celle  w Niemczech
Dzięki temu produkowane u Nas matki pszczele  to I liga doceniane przez coraz większą grupę pszczelarzy.

 

 

 

Matka Pszczela

Matka Pszczela

Praca w dużej pasiece ,choć często wyczerpująca fizycznie daje nam wiele satysfakcji, nie tylko z osiąganych wyników, ale także z samego faktu z obcowania z pszczołami dającemu poczucie harmonii, oderwania od rzeczywistości i i spokoju.

sklep z produktami pasieki

Pierzga - zbliżenie

Sklep oferta

Sklep z produktami pasieki

Zapraszamy.

Archiwa

Kategorie