PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

Linie Pszczół/Matek

Carnica  Celle

Hodowana w Instytucie Pszczelarskim w Celle od roku 1961.

Pochodzi od sprowadzonej do Instytutu matki pszczelej Troyseck, którą sparowano z trutniami pochodzącymi z hodowli pszczelarza Wirsinga.
Charakteryzuje się wysoką wydajnością miodu w ciągu całego sezonu. Tworzy rodziny silne, i jest bardzo dynamiczna w rozwoju wiosennym. Jest to pszczoła na „mniszek”.Zimuję bardzo dobrze. Jest to najmniej rojliwa Carnica.
Przy intensywnych pożytkach przejawia tendencję do ograniczania matek w czerwieniu. Bardzo łagodna o małej ruchliwości, w czasie przeglądów dobrze trzyma się plastra. Jest to najlepsza „Krainka”  spośród kilkunastu linii jakie mieliśmy  dotychczas okazję przetestować

Buckfast GZ

Nazwa pochodzi od inicjałów znanego hodowcy matek -Georga Zierera z Bawarii.
Pszczoła bardzo łagodna . Tworzy duże rodziny i dzięki braku rojliwości, w pełni wykorzystuje duże pożytki. Znosi bardzo duże ilości pyłku. Matki czerwia intensywnie przez cały sezon . Jesienią w celu zatrzymania czerwienia konieczne jest zalanie gniazda syropem . Do zimy idą w ogromnej sile. Bez żadnych problemów zimują w warunkach Suwalszczyzny ( najzimniejszy rejon w kraju). Wiosną nie potrzebne są żadne zabiegi przyspieszające rozwój (rodziny większe o 30% niż krainki).

Buckfast KB

Pochodzi z hodowli pana  Kelda Brandstrup z Danii. W porównaiu z linią GZ jest bardziej żółta. Tworzy duże rodziny z całkowitym brakiem tendencji wchodzenia w nastrój rojowy. Pszczoły bardzo łagodne i trzymające się plastra ,ze wzmożonym instynktem higienicznym. Zimują dobrze na Suwalszczyźnie. Bardzo dobrze wykorzystują pożytki spadziowe i późne nektarowe przez co wydłużają sezon. Warto je mieć w swojej pasiece.

 

Poddawanie matek

 

Buckwast20181212_105206-min

Oferta


Celle- Troiseck, Buckfast

Archiwa

Kategorie

Tagi