PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

Linie Pszczół/Matek

Carnica  Celle

Hodowana w Instytucie Pszczelarskim w Celle od roku 1961.

Pochodzi od sprowadzonej do Instytutu matki pszczelej Troyseck, którą sparowano z trutniami pochodzącymi z hodowli pszczelarza Wirsinga.
Charakteryzuje się wysoką wydajnością miodu w ciągu całego sezonu. Tworzy rodziny silne, i jest bardzo dynamiczna w rozwoju wiosennym. Jest to pszczoła na „mniszek”.Zimuję bardzo dobrze. Jest to najmniej rojliwa Carnica.
Przy intensywnych pożytkach przejawia tendencję do ograniczania matek w czerwieniu. Bardzo łagodna o małej ruchliwości, w czasie przeglądów dobrze trzyma się plastra. Jest to najlepsza „Krainka”  spośród kilkunastu linii jakie mieliśmy  dotychczas okazję przetestować

 

Buckfast KB

Pochodzi z hodowli pana  Kelda Brandstrup z Danii. W porównaiu z linią GZ jest bardziej żółta. Tworzy duże rodziny z całkowitym brakiem tendencji wchodzenia w nastrój rojowy. Pszczoły bardzo łagodne i trzymające się plastra ,ze wzmożonym instynktem higienicznym. Zimują dobrze na Suwalszczyźnie. Bardzo dobrze wykorzystują pożytki spadziowe i późne nektarowe przez co wydłużają sezon. Warto je mieć w swojej pasiece.

 

Poddawanie matek

 

Buckwast20181212_105206-min

Pierzga pszczela

Pierzga - zbliżenie

Pierzga - oferta

Bomba witaminowa!

Pierzga pszczela w pierwszym gatunku Zapraszamy.

Archiwa

Kategorie

Tagi