PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

Miód lipowy

Miód lipowy

pszczoła na lipie

      Miód lipowy pozyskiwany jest przez pszczoły z kwiatów popularnie występującej w Polsce lipy drobnolistnej (Tilla cordata) oraz lipy szerokolistnej (Tilia platyphullos).
Miód lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielonkawożółtej do jasnobursztynowej.

     Konsystencja w stanie płynnym przypomina olej rycynowy. W wyniku krystalizacji przyjmuje postać gruboziarnistą, niekiedy krupkowatą. W smaku miód ten jest dość ostry, często lekko gorzkawy.
W skład miodu lipowego wchodzą związki występujące w kwiatach lipy, a mianowicie olejek eteryczny, flawonoidy, glikozyt tiliacna, związek triterpenowy tarakserol, garbniki, związki goryczkowe, saponiny, a także β-karoten. Występują także kwasy organiczne takie jak; kumarowy, chlorogenowy i kawowy. Ponadto miód lipowy jest bogaty w enzymy; najważniejszy z nich to lizozym o silnym działaniu antybiotycznym.
W zakresie działania leczniczego miód lipowy uważany jest powszechnie za najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie, w chorobach przebiegających z wysoką temperaturą, schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. Dzięki dużej zawartości olejków eterycznych niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych, zwłaszcza i gardła. Produkt ten ponad to ma działanie napotne, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe i wykrztuśne.  Działa łagodnie moczopędnie, skutecznie likwidując obrzęki oraz nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Zawarte w nim olejki eteryczne wywołują łagodne działanie rozkurczające i uspokajające, co jest szczególnie cenne u osób z chorobami serca i naczyń.

Krystalizacja miodu

Przechowywanie miodu

sklep z produktami pasieki

Pierzga - zbliżenie

Sklep oferta

Sklep z produktami pasieki

Zapraszamy.

Archiwa

Kategorie

Tagi