PASIEKA ROSPUDA – wysokiej jakości produkty pszczele.

Miód, pyłek pszczeli, pierzga, wosk, propolis. Oferta dla pszczelarzy - Matki Pszczele (Buckfast KB, Primorska, Elgon)

Hodowla

matka78-3Od wielu lat zajmujemy się hodowlą matek pszczelich oraz produkcją odkładów, na ramce warszawskiej poszerzanej. Materiał reprodukcyjny sprowadzamy „u źródła”- głównie z Niemiec, Austrii i Danii. Podstawą naszej hodowli stanowi pszczoła Buckfats, która doskonale sprawdza się na terenach Suwalszczyzny (Polskiej Syberii) oraz   Carnica linia Celle (Troyseck) z Instytutu w Niemczech. Dla urozmaicenia oferty hodujemy również matki  Sklenar linia G10 sprowadzone z Austrii.

Buckfats, Troyseck, Sklenar

W pracy hodowlanej skupiamy się przede wszystkim na jakości wyprodukowanych matek. Podstawą są matki reprodukcyjne, które co roku sprowadzamy i testujemy przed wprowadzeniem do oferty. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie i skrupulatność we wszystkich zabiegach hodowlanych. Do każdego startera trafia maksymalnie 15 miseczek z przełożonymi larwami. Dzięki temu matule wychodzą naprawdę dorodne. Mateczniki pozostają w starterach do momentu zasklepienia. Dalszy wychów odbywa się w profesjonalnej cieplarce.inkubator

Po miodobraniu lipowym tworzymy odkłady,
które następnie zimujemy. Sprzedawane są one wiosną. Produkujemy tylko solidne odkłady – 5 ramkowe, gdyż tylko takie gwarantują dynamiczny rozwój.

Cennik Matek
Opis linii

Poddawanie matek

Odkłady - ramka W.poszerzana

Odkłady – ramka W.poszerzana

sklep z produktami pasieki

Pierzga - zbliżenie

Sklep oferta

Sklep z produktami pasieki

Zapraszamy.

Archiwa

Kategorie

Tagi